ZA 31 OKT – Modern Tango – DJ Matteo Manferdini

Modern Tango – DJ Matteo Manferdini
De Tango wordt hier gevierd als levend cultureel erfgoed, met de nadruk op eigentijdse tangomuziek. De DJ draait 30% traditioneel en 70% moderne orkesten van de 21e eeuw, neo, en een beetje non-tango: altijd alles met veel Tango-gevoel.
DJ Matteo Manferdini
Matteo begon in 2012 met DJen en perfectioneerde zijn vaardigheden door regelmatig te draaien tijdens de wekelijkse repetities van de Academia de Tango in Amsterdam. Daarna draaide hij op milonga’s, festivals en marathons over de hele wereld, zoals Buena Onda in Moskou, het TangoRio Festival in Rostov-on-Don, in Belgrade en Krakau.
Zijn muziekkeuze omvat niet alleen de gouden eeuw van de tango, maar ook latere periodes (de jaren 60 en 70) en hedendaagse orkesten zoals Orquesta Típica Misteriosa, Fabio Hager Sexteto en Orquesta Típica Messiez. Bij het draaien van hedendaagse muziek geeft hij de voorkeur aan originele composities boven covers van oudere stukken.
Als DJ en danser geeft hij de voorkeur aan melodische en dramatische tango’s, maar dat betekent niet dat hij alleen langzame muziek draait. Hij houdt van muziek met een volle harmonie en duidelijke melodieën, zelfs voor meer ritmische tango’s.



